Artificial Intelligence

Forrás: www.europarl.europa.eu

Fogalma: a gépek emberhez hasonló képességeit jelenti, mint például az érvelés, a tanulás, a tervezés és a kreativitás.

Lehetővé teszi a technika számára, hogy érzékelje környezetét, foglalkozzon azzal, amit észlel, problémákat oldjon meg, és konkrét cél elérése érdekében tervezze meg lépéseit.
A számítógép nemcsak adatokat fogad (már előkészített vagy összegyűjtött adatokat érzékelőin, például kameráján keresztül), hanem fel is dolgozza azokat és reagál rájuk.

Típusai:

  1. Szoftveralapú: Például: képelemző szoftverek, keresők, beszéd- és arcfelismerő rendszerek (repülőtereken)
  2. Fizikai: robotok, önvezető autók, drónok, a dolgok internetje

Mesterséges intelligencia a mindennapi életünkben:

  1. Online vásárlás és hirdetések
    A mesterséges intelligenciát széles körben használják a cégek arra, hogy minél inkább személyre szabott hirdetéseket mutathassanak nekünk online, például korábbi kereséseink és vásárlásaink, vagy más online tevékenységünk alapján.

  2. Internetes keresés
    A keresőmotorok a felhasználók által rendelkezésre bocsátott hatalmas adatokat elemzik és tanulnak belőle, hogy valóban olyan találatokat mutassanak a kereséseinkre, amelyek relevánsak.

  3. Digitális személyi asszisztensek
    Az okostelefonok a mesterséges intelligencia használatával a lehető legrelevánsabb és személyre szabottabb termékeket kínálják. A virtuális asszisztensek válaszolnak a kérdéseinkre és segítenek a napi rutin megszervezésében.

  4. Okosotthonok, városok és infrastruktúra
    Az okos termosztátok energiát takarítanak meg, míg az intelligens városok fejlesztői azt remélik, hogy szabályozhatják a forgalmat a dugók csökkentése érdekében.Például: okos zebra: szenzor érzékeli a gyalogos közeledését, amely aztán bekapcsolja az útburkolatba beépített figyelem felkeltő lámpákat.

  5. Okosautók
    Habár önvezető járművek még nem kerültek forgalomba, az autók már használják az MI-vel működő biztonsági funkciókat. Például: beépített szenzorok és szoftver segítségével figyelik a gépjármű sávtartását.
    A navigáció is a legtöbbször mesterséges intelligenciát használ.

  6. Kiberbiztonság
    Az MI rendszerek a folyamatos adatfeldolgozás, a minták felismerése és a támadások visszakövetése alapján segíthetnek a kibertámadások és más kiberfenyegetések kivédésében.

  7. Mesterséges intelligencia a Covid19 ellen
    A koronavírus-járvány esetében is használják a mesterséges intelligenciát, például a repülőtereken és végzett hőképalkotáshoz.
    Az orvostudományban segíthet felismerni a fertőzést a számítógépes tomográfiai tüdővizsgálatokból. A betegség terjedésének nyomon követésére szolgáló adatok gyűjtéséhez is hasznos.

  8. Orvostudomány
    Rengeteg helyen alkalmazhatják a Mesterséges Intelligenciát az orvostudomány területén
    Ilyen például a rákkutatásban, rákgyógyításban a nanorobotok használatának bevezetése


  9. A mesterséges intelligencia veszélyei


  10. Érdekesség
    Ugyan nem szorosan a mesterséges intelligencia körébe tartozik, de a számtalan találmány, érdekesség és újítás közül az egyik:

  11. Érdekesség
    Hova fejlődhet a mesterséges intelligencia?

  12. Érdekesség
    Hova fejlődhet a mesterséges intelligencia?

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com